Bilim Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite

Tekstil, Giyim,Ayakkabı ve Deri Bölümü

Tekstil Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü

 

TEKSTİL, GİYİM, AYAKKABI VE DERİ BÖLÜMÜ TANITIM İÇİN TIKLAYINIZ.


Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Tekstil Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü, 2018 yılında İnönü Üniversitesinden ayrılarak Malatya Turgut Özal Üniversitesi çatısı altında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.
Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü bünyesinde, Tekstil Teknolojisi (Örgün öğretim) ve Giyim Üretim Teknolojisi (Örgün öğretim) olmak üzere iki programı bulundurmaktadır. Bölümümüzde, kazandığı mesleki bilgi ve beceriyi iş yaşamı ile bütünleştirebilen, üretime katkı sağlayabilen, yenilikçi, araştırmacı, analitik düşünebilen “tekniker” seviyesinde nitelikli ara eleman yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.
. Bu amaç doğrultusunda, 2 yıllık eğitim öğretim süresi boyunca bölüm öğrencilerimize genel eğitim derslerinin yanı sıra mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Atölye ve laboratuvarlarımız, üniversitemizin desteklediği MTÜBAP alt yapı projeleri sayesinde günümüz teknolojisine uygun hale getirilmiştir. Öğrencilerimize öğrenimleri süresince verilen dersler, ödevler, tasarladıkları projeler, uygulama çalışmaları ve 30 işgünü süresince yapmakla zorunlu oldukları sanayi stajı ile temel bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır.
Mezunlarımız, tekstil, iplik, hazır giyim fabrikaları, dokuma kumaş tasarım büroları, tekstil test laboratuvarlarında iş bulabilmektedirler. Ayrıca, dikey geçiş sınavı ile üniversitelerin dört yıllık Tekstil Mühendisliği, Tekstil Tasarımı, Moda Tasarımı gibi bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.
TR